praktyka | warsztaty | spotkania

Nowe zaproszenia

Każdy jest zaproszony - nikt nie jest wykluczony

Chcemy dostosować nasze spotkania do szybko zmieniających się warunków.
W najbliższym czasie będą to spotkania online na platformie Zoom. 

  • w niedzielę o godzinie 11:00 
    Spotykamy się, aby odkrywać kontemplacyjny wymiar Ewangelii w oparciu o fragment odczytywany danej niedzieli w liturgii. Poszukujemy w nim mądrości odwiecznej, którą odkrywa się nie poprzez rozważanie, ale jako głos serca obecny w każdym człowieku. 
  • w czwartek o godzinie 20:24
    Zapraszamy na spotkanie wraz z praktyką modlitwy głębi, lub taką formą modlitwy medytacyjnej w ciszy jaką dana osoba praktykuje. Jest to czas wspólnej medytacji w ciszy oraz czas dzielenia się swoją drogą duchową. Ufamy, że przyniesie to wielkie owoce duchowej przemiany, a także będzie czasem towarzyszenia sobie w tej drodze. 

 Z radością informujemy, że po dłuższym czasie wracamy do spotkań „na żywo”!

 

Wszystkie informacje oraz linki do spotkań znajdziecie poniżej. Jeśli chcecie otrzymywać bieżące informacje na swoją skrzynkę e-mail, to wystarczy się zapisać w formularzu na dole strony.

spotkania online

Spotkanie ONLINE
Gospodarz spotkania:
O. Wojciech Drążek CMM

dołącz do spotkania online

Dni
Godziny
Minuty
Spotkanie ONLINE
Dni
Godziny
Minuty

dołącz do spotkania na platformie Clickmeeting

sesje rekolekcyjne

informacje:

rozpoczniemy kolacją we wtorek 30 lipca 2024 i zakończymy obiadem w niedzielę 4 sierpnia

Willa Leśna Polana

ul. Świdzińskiego 3733-380 Krynica-Zdrój

www.lesna-polana.eu

Uwaga: strona ma być uruchomiona ponownie za kilka dni; strona została zhakowana, prace w odzyskaniu strony trwają i są na ukończeniu.

Pokoje: Jedno i dwuosobowe z łazienkami.

Dieta: tradycyjna kuchnia polska, osoby zainteresowane posiłkiem bezmięsnym prosimy o zgłoszenie przy zapisach, podobnie w razie zdrowotnych ograniczeń w diecie.

Zagłębieni w życiu to zaproszenie do wspólnego świętowania i odkrywania świętości życia. W centrum tego wspólnotowego doświadczenia leży praktyka modlitwy głębi (lub inna forma medytacyjnej modlitwy w ciszy). Cisza, która będzie nam towarzyszyć przez większość czasu połączona ze świadomym podążaniem w głąb serca w czasie praktyki modlitwy głębi (medytacji) są zaproszeniem do nowego spojrzenia na świętość życia. W takim spojrzeniu świętość staje się tak bliska i oczywista jak oddech i każdy inny przejaw życia, a zatem świętość, którą się odkrywa a nie tworzy. Elementami, które wprowadzą nas w świętowanie życia będzie troska o umysł w formie nauczania, troska o ciało poprzez ruch i taniec autentyczny, czy inne elementy świadomego obcowania ze swoim ciałem, ale również czas na budowanie i pogłębianie relacji między nami zarówno w czasie wspólnie kultywowanej cieszy jak i we wspólnym wędrowaniu i w biesiadnym spotkaniu. Ponieważ życie jest pełne niespodzianek, my również otwieramy się na wszystko, co niezaplanowane.

Ojciec Wojciech Drążek misjonarz ze zgromadzenia Misjonarzy z Mariannhill, krajowy koordynator Ruchu Odnowy Kontemplacyjnej w Polsce (Contemplative Outreach – Poland)

Cena za pobyt:

1200 PLN – w pokoju dwuosobowym

1300 PLN – w pokoju jednoosobowym

W cenie zawarte są noclegi, posiłki, przerwy kawowe, koszty organizacyjne, oraz gratyfikacja dla prowadzących.  

Jeśli koszt uczestnictwa stanowi problem, to prosimy o kontakt z organizatorami, aby temu zaradzić, ponieważ wierzymy, że  pieniądze nie powinny być przeszkodą w rozwoju życia duchowego.

Zaliczka bezzwrotna: 250 PLN płatna w dniu zapisów po potwierdzeniu miejsca, reszta płatna gotówką w dniu przyjazdu.

Zamknięcie listy: 20 lipca 2024 

Maksymalna ilość osób: 30.

Zgłoszenia proszę kierować do Julii Kaczmar

E-mail : kaczmarjulia42@gmail.com

W razie trudności lub dodatkowych informacji kontakt telefoniczny: + 48 532 798 891

Numer konta do wpłat zaliczki:

75102032060000810201768738 Bank PKO BP

Właściciel konta: Julia Kaczmar

Jako tytuł przelewu proszę podać: Krynica 2024 oraz swój numer telefonu oraz adres e-mail.

WAŻNE:  uczestnictwo w „Życiodajni” to czas intensywnej praktyki modlitwy głębi lub tej formy medytacji, którą znasz, zatem bądź gotowa (gotów) na kilka godzin wspólnej praktyki każdego dnia. Poza tym wszyscy uczestnicy zobowiązują się do zachowania całkowitego milczenia od środy do soboty wieczorem.

ŻYCIODAJNIA

świętowanie życia

Dni
Godziny
Minuty
Spotkanie już się odbyło

informacje:

rozpoczęcie kolacją o godzinie 18:00 w piątek 30 sierpnia
zakończenie obiadem ok. 13:30 w niedzielę 1 września

Spotkamy się w przyjaznym Domu Rekolekcyjnym Zgromadzenia Świętego Michała Archanioła w Rycerce Górnej.
https://michalici.pl/parafia/rycerka-gorna-michael-dom-rekolekcyjny

Sesja „Tchnienie ciszy” jest zaproszeniem do wspólnego wejścia w przestrzeń serca, gdzie możemy odkrywać Odwieczną Miłość, którą najczęściej nazywamy Bogiem. To przebywanie w blasku miłości dokonuje się w ciszy i w postawie całkowitego zaufania i zgody na to, by zostać przemienionym mocą tejże miłości, praktykę tę nazywamy – modlitwą głębi. Chociaż w naszej sesji akcent pada na rozwój duchowy, to jednak nie może być oderwany od ciała i umysłu. Dlatego znajdziemy czas na pracę z ciałem i ruch, w tańcu intuicyjnym, oraz słowa, które bedą pokarmem dla naszego umysłu. Gdy dołączymy do tego piękno miejsca, w którym będziemy i piękno ludzi, którzy będą razem z nami, wtedy otwiera się przed nami perspektywa czasu przemiany, wzrostu i dojrzewania, za którym tęskni nasze serce i dusza.

Ojciec Wojciech Drążek misjonarz ze zgromadzenia Misjonarzy z Mariannhill, krajowy koordynator Ruchu Odnowy Kontemplacyjnej w Polsce (Contemplative Outreach – Poland)

Koszt całości spotkania to 350 zł od osoby.
Serdecznie zapraszamy, a jeżeli zdecydujecie się wziąć udział, ze względów organizacyjnych (konieczność podania Michalitom prognozowanej liczby uczestników), bardzo prosimy o możliwie szybkie zgłoszenie uczestnictwa i przelanie zaliczki w wysokości 100 zł od osoby na konto: IngBank: 90 1050 1070 1000 0090 7920 3536; tytułem: Tchnienie ciszy + imię i nazwisko uczestnika.. Pozostała kwota do uregulowania na miejscu w czasie spotkania lub przelewem. W przypadku niemożności uczestnictwa na skutek nieprzewidzianych okoliczności życiowych zaliczka będzie zwracana.
 
WAŻNE: Jeżeli koszt stanowi dla ciebie problem, prosimy o kontakt z organizatorami, abyśmy mogli temu zaradzić. Pieniądze nigdy nie powinny być przeszkodą w rozwoju życia duchowego. 

Zgłoszenia i wszystkie sprawy organizacyjne proszę kierować mailowo do Krzysztofa pod adres:  krzysztof.radwaniak@gmail.com

Tchnienie
ciszy

bliżej siebie - bliżej Boga

Dni
Godziny
Minuty
Spotkanie już się odbyło

Bądź na bieżąco

Jeśli chcesz być na bieżąco i otrzymywać aktualności dotyczące życia wspólnoty i
najbliższych wydarzeń, spotkań na platformie Zoom, wpisz swoje imię i adres mailowy.