DROGA KRZYŻOWA Wielki Piątek o godzinie 15:00 Zapraszamy !

Wspólna praktyka modlitwy głębi. czwartek o godzinie 20:23 Zapraszamy !

NA POCZĄTEK DROGI

OPRACOWANIA W WERSJI ONLINE

Modlitwa głębi jest metodą cichej modlitwy, w której doświadczamy obecności Boga w nas. Aby rozpocząć tę drogę i aby zakosztować jej owoców, udostępniamy materiały, w których ojciec Thomas Keating, krok po kroku przygotowuje nas na wejście na ścieżkę tego doświadczenia. 

1. MODLITWA W
UKRYCIU

Ojciec Thomas Keating opisuje rozwój modlitwy jako budowanie relacji z Bogiem,
umiejscawia Modlitwę Głębie w chrześcijańskiej tradycji kontemplacyjnej
oraz rozwija pojęcia znajomości i przyjaźni z Bogiem.

2. DYSCYPLINA MODLITWY GŁĘBI

W tej części Ojciec Thomas opowie o tym czego unikać, aby właściwie praktykować. Opowie o typowych błędach: analizie, oczekiwaniach, celach oraz jak błędy myślowe nie sprzyjają praktyce. Opowie także o tym czym jest kontemplacja.

3. CZYM MODLITWA GŁĘBI NIE JEST A CZYM ONA JEST

Dobrze jest przemyśleć czym Modlitwa Głębi nie jest po to, żeby bardziej docenić – to czym jest. Nie możemy oczekiwać od modlitwy tego samego, czego oczekujemy od praktycznych technik. To czego możemy być pewni to tego, że Bóg docenia naszą intencję. 

4. PODSTAWOWE ZASADY MODLITWY GŁĘBI ​

Studiując tą część dowiemy się w praktyce, czym są ćwiczenia w wierze, nadziei i miłość. Przyjrzymy się trzem regułom teologicznym, które stanowią podstawę Modlitwy Głębi. Zaczniemy rozumieć czym naprawdę jest przemiana w Chrystusie i przez Chrystusa.

5. METODA MODLITWY GŁĘBI CZĘŚĆ PIERWSZA​

W tej części Thomas Keating będzie odkrywał przed nami związek relacji i dyscypliny, opiszę tę praktykę, która już nie jest modlitwą dyskursywną ani refleksyjną. Uspokajająca jest świadomość, że nie ma “złego” sposobu, aby tę modlitwę wykonać, 

6. METODA MODLITWY GŁĘBI CZĘŚĆ DRUGA​

 O. Thomas przeprowadzi nas przez sesję Modlitwy Głębi zakończonej słowami modlitwy Ojcze Nasz. Zwróci uwagę na pewne szczegóły, które mogą być pomocą dla grupy i prowadzącego. Opowie jak może wyglądać codzienne życie praktykującego. 

Modlitwa głębi

Przenosi nas poza rozmowę z Chrystusem do komunii z Nim, w której wyrażamy zgodę na odpoczynek w Bożej obecności

lectio divina

Przez czytanie, refleksję, odpowiadanie i odpoczynek w Słowie Bożym, pomaga wzrastać w żywej relacji z  Bogiem.

Życzliwe przyjmowanie

Praktyka ta jest pracą z emocjami. Jest przeniesieniem modlitwy głębi z poduszki medytacyjnej do życia codziennego. 

NAUCZANIE

ŻYCIE I NAUCZANIE
O. THOMASA

Nauczanie Thomasa Keatinga to kilkaset godzin materiałów video i różnych innych dokumentów. Jesteśmy na początku drogi tłumaczenia na rodzimy język jego nauczania.

Odtwórz wideo

post mortem

Thomas keating

 25 października 2018r. odszedł do domu Ojca nasz ukochany nauczyciel i duchowy przewodnik ojciec Thomas Keating. Dopełnił swych dni, odszedł po 95 latach wędrówki, w czasie której odkrywał tajemnice Bożej obecności i uczył jak na nią odpowiadać, jak być obecnym wobec Obecności.

wspólnota

Ruch Odnowy Kontemplacyjnej

Ruch Odnowy Kontemplacyjnej w Polsce skupia się na przekazywaniu żywej tradycji chrześcijańskiego dziedzictwa kontemplacyjnego poprzez propagowanie nauczania ojca Thomas’a Keating’a oraz poprzez programy i praktyki, które wspierają życie kontemplacyjne tych osób, które prowadzą zwyczajne życie w świecie.

Bądź na bieżąco

Jeśli chcesz być na bieżąco i otrzymywać aktualności dotyczące życia wspólnoty i najbliższych wydarzeń, wpisz swoje imię i adres mailowy.